Türkiye’den cep telefonu: Dual Infinity

Küresel pazara Türkiye’den bir marka kazandıran Duality A.Ş. Mayıs ayına kadar pazara beş yeni ürün sunmayı planlıyor.Dual Infinity, 2008 Mayıs ayına kadar beş yeni cep telefonu modeli sunmayı hedefliyor.Bu ürünler arasında en ilgi çekeni ise analog televizyon özellikli cep telefonu. Cep telefonu üzerine yerleşik ince bir anten sayesinde, şifresiz tüm kanalların ücretsiz olarak izlenmesi mümkün olacak.

Dual Elektronik’in, cep telefonu pazarında Türkiye’nin küresel markası olmaya aday ilk ürünü Dual Infinity DS7700 ise pazara hızlı bir şekilde girdi. Dual Infinity, çift SIM kart teknolojisi ve estetik görünümüyle dikkat çekiyor. Operatör farkı gözetmeksizin aynı anda iki hat kullanılarak, kolay ve kesintisiz iletişim olanağı sağlayan yeni cep telefonu, aynı zamanda bluetooth, yükseltilebilir hafıza, 2.0 megapiksel kamera, MP3 çalar, mpeg oynatıcı gibi teknik özelliklere sahip. Ayrıca java, çift hoparlör, 2.0 LCD (QCIF) geniş ekran, grup/ çoklu mesaj gönderimi, sağlık menüsü gibi özellikler telefonda standart olarak bulunuyor. Dual Infinity DS7700’ cep telefonu 580 YTL ile tüketicilere sunuluyor.

Tandoğan Holding ortaklığındaki Duality tarafından geliştirilen Dual Infinity, Türkiye çapında 274 bayiden oluşan yaygın bir satış ağıyla tüketicilere ulaştırılıyor. Telefonların dağıtımını Netcell’in ortağı Panatel üstleniyor.

Duality; iki girişimci, Aşkın Çakım ve Oğuz Hasdoğan tarafından, Tandoğan Holding ortaklığı ile kuruldu. Hedeflerinin küresel bir marka yaratmak olduğunu belirten Duality Elektronik Yönetim Kurulu Başkan Vekili Aşkın Çakım, şunları söyledi:

“Tüm yatırımlarımızı, gelecek on yıl içinde cep telefonu başta olmak üzere, teknoloji alanında küresel bir Türk markası yaratmak üzere planladık. Pazara sunduğumuz DS7700 cep telefonumuzu Mayıs ayına kadar beş yeni telefon, devamında ise LCD TV ve diz üstü bilgisayar izleyecek.  Yıl sonuna kadar Türkiye cep telefonu pazarında 250 adetlik satış rakamına ulaşarak, yüzde 2’lik bir pay almayı hedefliyoruz. İkinci yıl pazar payımızı yüzde 5’e çıkaracağız.”

  
 
 
 
 
 
 
 
==> Kaynak
Reklamlar
Bu yazı Teknoloji içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s