Facebook’ta ‘Ne İzliyorum’

Windows Media Center’da izlediğiniz filmleri veya dinlediğiniz şarkıları Facebook’taki kişisel iletinizde kullanmak ister miydiniz? Anlaşılan Jussi Palo istemiş.

Windows Live Messenger’ın en popüler özelliklerinden biri olan Ne Dinliyorum, şimdi de Facebook‘ta. Windows Media Center Status Tool eklentisini bilgisayarınıza kurduğunuzda, uygulama her 10 saniyede bir Media Center MediaState‘i denetleyerek, değişiklikleri Facebook‘taki durum metninize (veya kişisel ileti, nasıl adlandırırsanız) aktarıyor.

Yanlış Filmlerde Yakalanmayın

400 KB boyutundaki eklentiyi indirip kurduktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatıp Media Center‘ı açın. Facebook‘a giriş yapmanızı isteyen bir pencere açılacak. Giriş yaptıktan sonra uygulamaya izin verip, kullanmaya başlayabilirsiniz. Uygulama ile ilgili tek sıkıntı, bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda tekrar Facebook’a giriş yapmayı gerektirmesi. 0.2.1 sürümü yayınlanan uygulamanın ileriki sürümlerinde dileriz bir hatırlama özelliği eklenir.

Arka planda çalışan uygulamayı kullanırken, Media Center‘da film izliyorsanız Facebook‘ta kişisel iletiniz "[Adınız] is watching [filmin adı]", müzik dinliyorsanız da "[Adınız] is listening to [Sanatçı adı] – [Şarkı adı]" şeklinde görüntülenecek. Uygulamanın Türkçesi henüz bulunmadığı gibi, yapımcı Finlandiyalı Jussi Palo’nun böyle bir niyeti olduğunu da düşünmüyoruz.
 
 
 
Reklamlar
Bu yazı Bilgisayarlar ve Internet içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s